Jak na prachy

Peníze


  • Bydlení


Střecha nad hlavou je největším výdajem většiny lidí. Je vhodné zvážit, zda nelze někde bydlet levněji, pokud jste v nájmu. Zda prostory plně využíváte a nebyli byste ochotni je s někým sdílet.


  • Úspory na službách


I pokud bydlíte ve vlastním, lze ušetřit. Na jedno spláchnutí záchodu průměrně vychází 7 litrů vody. Když si pořídíte za pár stovek, či vyrobíte podomácku WC šetřič, budete moci dobu splachování regulovat. Pomůže i úsporná sprchovací hlavice. Mytí nádobí v napuštěném dřezu a vaření na několi dní dopředu sníží i množství ušpiněného nádobí, i ušetří váš čas. Zvažte přechod na levnější formu topení, nemějte doma přetopeno.
různé mince


  • Plánování nákupů


Když potraviny nepodléhající zkáze kupujete v akcích do zásoby, úspora se korunu po korunce nasčítá, navíc budete vždy vše potřebné mít po ruce. Při nákupu potravin je dobré nepodléhat pokušení, nenakupovat hladový. Za 12 korun koupíte buď jednu sladkost, anebo zásobu ovesných vloček na snídani na celý týden.


  • Najděte si jinou práci


Všichni máme strach ze změny, ale dnes je historicky nejnižší nezaměstnanost, zaměstnavatelé se o nové pracovníky téměř berou a snižují své nároky. Vy naopak můžete přitvrdit. Nepropásněte svou šanci, nikdo neví, kam se ekonomika bude vyvíjet později.
peníze v ruce


  • Jdu „na jedno“


Většinou to jedním nekončí a měsíční útrata za hedonistické prožitky se může nasčítat do tisíců korun, Zvažte, co vám přináší štěstí a co jen bolení hlavy.


  • Dluhy


Za minulé chyby člověk často pyká dodnes. Přesto nedělejte mrtvého brouka a snažte se je vyřešit https://www.bagsy.cz/vyreste-sve-zavazky-a-budte-v-klidu. Mnoho právních poraden i finančních poradců se zadluženým lidem snaží pomáhat. Často může soud dojít k závěru, že dluh je vymáhán neoprávněně. Další velké množství se na vašem neštěstí snaží přiživit. Doporučuji tedy vyhledat lidi prověřené, kteří například problém rozebírali ve veřejnoprávních médiích.

Úsporám zdar!

Jak na prachy
5 (100%)1