Mýty o psech

Zvířata

Možná ne. Třeba je ještě šance to vaše zlatíčko trochu „srovnat“ a naučit slušnému chování u stolu. A pod stolem.
 
Člověka někdy ani nenapadne se nad pravdivostí některých mýtů zamýšlet. Tak jsou zažité. Je to tak opravdu? Vidí psi černobíle? Nenaučí se staří psi skutečně žádný nový kousek? Vybrali jsme pro vás pět nejzajímavějších tvrzení o psích kamarádech.
 
běžící bígl 

Psí blechy na člověka nejdou

Jistě si vzpomenete na klasický český film a památnou větu dědy Komárka, kde říká: „To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou.“ Není to ale tak úplně pravda. Blecha psí Ctenocephalides canis je tvoreček poměrně vzácný. Pejsci jsou nejčastěji napadáni a zablešeni blechou kočičí  Ctenocephalides felis. Blechy mají ale mnohem radši psí a kočičí srst a na nás opravdu moc nejdou. Jen v případech, kdy jsou chlupáči zablešeni příliš a blechy mají málo prostoru a potravy.
 

Nos zdravého psa je studený a vlhký

Toto tvrzení prý asi pochází ze starého biblického příběhu. Když měl Noe v lodi díru, ucpal ji pes svým čumákem. Jako symbol této pomoci dal Bůh psovi vlhký a studený čumák. Když si v dávných dobách lovci vybírali psy, kupovali ty s vlhkým čenichem. Čenich psů ale reaguje na okolí podle jeho teploty a vlhkosti. Pokud má tedy horký čumák, nemusí to hned znamenat, že je nemocný. Jestliže máte podezření na horečku, změřte mu raději teplotu v konečníku nebo rovnou zajděte veterináři.
 

Comments are closed.