Vaše první služební cesta

Nákupy

Cítili jste se na svém novém, relativně bezpečném postu spokojeně. Zapracovali jste se, docela slušně vycházíte s kolegy, víte, co a jak. A najednou se šéf jen tak mimoděk zmíní o služební cestě hned příští týden. Klid, je to dobrá zpráva! Na služební cesty se posílají schopní lidé, ne chudáci, tedy většinou.
taška, hodinky, boty a zápisník
1.       Pořádně si zjistěte všechny informace

Samozřejmostí je, že by se vám v mailu nebo na stole měl objevit smysl a cíl služební cesty, její délka, destinace, případní spolucestující a podrobný program. Pokud se tak nestalo, zajděte za Martinkou na personálním a informujte se sami. Věřte, že byste byli neradi překvapeni, když by v přednáškovém sále vyvolali vaše jméno, abyste představili nový produkt vaší firmy, a vy těžce improvizovali.
2.       Nezanedbejte přípravu

Pokud se máte zúčastnit nějakého semináře, meetingu, školení, či pohovoru, připravte se. Sbalte si potřebné pomůcky, nastudujte, co je potřeba. Za prvé se vy sami budete cítit jistěji, za druhé máte šanci dobře reprezentovat zaměstnavatele, což se nikdy neutají, a za třetí, nikdy nevíte, kdo si vás kdy všimne. Svou budoucnost máte ve svých dlaních.
3.       Buďte společenští

Jestli s vámi na cestu vyráží nějaký spolupracovník, zajděte se seznámit. Pak vám cesta bude mnohem rychleji a příjemněji ubíhat. Nestraňte se kontaktu a navázání nových vztahů ani na místě. Čím větší okruh známých si vybudujete, tím lépe. Navíc pokud jde o nepříjemné školení, spolehněte se, že uvolněný rozhovor u kávy a koláčku vám alespoň nepatrně zvedne náladu.
úprava obleku
4.       Zvolte správné zavazadlo

Podle míst a událostí, které navštívíte, rozumně vybírejte oblečení a obuv, kterou si vezmete s sebou. Nezapomeňte ani na hygienické potřeby, psací potřeby, notebook a pracovní materiály. Neberte toho s sebou příliš mnoho.

5.       Těšte se

Uvolněte se, očekávejte příjemné, užijte si zpestření pracovního týdne, seznamte se, hezky se vyspěte na hotelovém pokoji. Zkrátka ze služební cesty vytěžte maximum!